Obsidián

Účinky obsidiánu: ochranné, uzemňovací, psychické problémy, detoxikace, kloubní problémy, krevní oběh, ateroskleróza, prostata, energie

Obsidián je minerál, jeden z našich nejstarších známých minerálů. Již v době kamenné sehrála rozhodující roli, první čepele lidi vyráběli z obsidiánu a poté pohřbívali vedle svého vůdce, aby chránily svého nositele i v posmrtném životě. V dávných dobách se věřilo, že vyhání démony a chrání svého nositele. Byl používán ve středověku pro úlevu od bolesti a léčení a aztéčtí kněží předpovídali z obsidiánového zrcadla.

Obsidián byla vlastně roztavená láva, která se velmi rychle ochladila, takže nemohla krystalizovat. Silný ochranný kámen, přitahuje kolem nás téměř brnění proti negativním vlivům. Jako uzemňovací minerál mimořádně účinně pohlcuje negativní energie v našem prostředí. Obsidián odhaluje příčinu poruchy, způsobuje emoční uvolnění a umožňuje zpracování starších křivd. V takových případech musíte problémům čelit hned, protože klid se vrátí až poté. Pokud se použije pro takový úkol, měl by být čištěn pod tekoucí vodou. Obsidián, když se mu podaří čelit a překonat vznikající problémy, poskytuje jasnost mysli, čistí ji od poruch. Detoxikuje celé naše tělo, odstraňuje bloky v toku energie. Tiší bolest spojenou s artritidou a stimuluje krevní oběh. Blahodárně působí i na zvápenatělé cévy, prohřívá studené končetiny. Lze jej použít i k léčbě zvětšené prostaty.

Na druhou stranu je třeba dávat pozor na obyčejný černý obsidián, protože působí extrémní silou a může vynést na povrch problémy, nepříjemné pravdy, se kterými si v tuto chvíli neumíme pořádně poradit. Na jeho použití si proto vždy vyžádejte názor odborníka. Pokud ještě nejste připraveni na setkání s obyčejným černým obsidiánem, použijte jeho slabší odrůdu, jako je zlatý, duhový, vločkový, stříbrný, mahagonový nebo kouřový obsidián, známý také jako opičí slzy.

Aplikace:

Pro účely meditace můžeme použít černý, stříbrný a duhový obsidián, ale je důležité vždy meditaci uzavřít skalním krystalem, abyste pochopili projevující se emoce. Použijte kouřový obsidián pro úlevu od duševních a fyzických bolestí, sněhový obsidián pro duševní a fyzickou rovnováhu a mahagonový obsidián pro krvetvorbu.

*

Apačské slzy, známé také jako kouřový obsidián, se primárně používají k úlevě od fyzické a duševní bolesti. Dodává sílu a energii nositeli k překonání jeho vnitřních strachů. Působí jemněji než černý obsidián, ale i když má stejný účinek, pouze zpomaluje křivdy, které můžeme snadněji zpracovat. I jeho jméno říká: roní slzy v těžších a smutnějších časech, ale dokáže pochopit a zpracovat potlačované problémy a křivdy. Boří naše zdi postavené ze strachu a činí je srozumitelnějšími. Rozpouští lepkavé toxiny v našem těle a tiší svalové křeče. Usnadňuje vstřebávání vitamínů C a D v těle.

Aplikace:

K meditaci doporučuji především, muži by ho měli mít položeni na břiše, ženy naopak na hrudi.

*

Obsidián “sněhová vločka” uvádí do rovnováhy tělo, duši a ducha. Uklidňuje celý náš organizmus, odstraňuje naše obavy. Zlepšuje prokrvení, proto bych ho doporučila nosit všem kuřákům, protože čistí cévy, detoxikuje tělo a zlepšuje náš oběhový systém. Může být skvělým společníkem během meditace, protože pomáhá vyloučit vnější svět.

Aplikace:

Nosíme ho jako šperk, pokud jsme napjatí, nebo máme problém s prokrvením, nebo jsme kuřáci. Při meditaci se umísťuje na čakru solar plex.

*

Mahagonový obsidián má jemnější účinek než černý obsidián, ale je velmi silným ochranným kamenem. Chrání naši auru, tiší naše bolesti a dává nám sílu k dosažení našich cílů. Je to uzemňující minerál, který rozpouští bloky v toku energie a pomáhá našemu rozvoji. Zlepšuje krevní oběh, čímž prohřívá naše studené končetiny. Dodává energii celému našemu tělu.

Aplikace:

Vždy ho nosíme jako šperk.

*

Stříbrný obsidián funguje podobně jako černý obsidián, vytahuje na povrch potlačené podvědomé vzpomínky, abychom lépe porozuměli našemu současnému životu. Během meditace můžeme mít skvělé zážitky se stříbrným obsidiánem, protože spojuje astrální tělo s fyzickým.

Aplikace:

Doporučeno pro meditaci.

*

Duhový obsidián je kamenem obnovy. Je to jedna z nejkvalitnějších odrůd obsidiánu, a je jedním, z nejochrannějších kamenů. Je důležitým společníkem tváří v tvář velké změně v našich životech, může nám pomoci učinit správné rozhodnutí. Naplňuje srdce energií a pomáhá v smutku z nešťastné lásky. Podporuje náš duchovní vývoj, pohlcuje negativní energie z naší aury a působí proti stresu.

Aplikace:

Nosíme to jako šperk, pokud možno, jako přívěsek.

*

Zlatý obsidián je krystal léčení. Účinně léčí bolesti duchovního původu i povrchová poranění a rány těla. Urychluje hojení ran a dodává tělu energii.

Aplikace:

Nasaďte si ho na pravou část těla nebo noste jako šperk.